Realizacje

Zapraszamy do następujących działów galerii zdjęć:

W zakresie robót związanych z wyburzeniami i recyklingiem dysponujemy specjalistycznym sprzętem wyburzeniowym posiadającym certyfikat CE, zastosowanie którego zapewnia bezpieczne i szybkie wykonanie prac. Przy robotach wyburzeniowych budynków i obiektów o konstrukcji żelbetowej oraz ceglanej oferujemy recykling gruzu powstałego z wyburzeń. Pozwala to wyeliminować koszty związane z utylizacją gruzu oraz uzyskać kruszywo nadające się do wykorzystania na placu budowy.

Wieloletnie doświadczenie kadry zarządzającej oraz operatorów maszyn wyburzeniowych pozwala nam prowadzić wszelkiego rodzaju rozbiórki w sposób przemyślany, bezpieczny i szybki z wykorzystaniem najnowszych technologii stosowanych w branży wyburzeniowej.

Koparki

Osprzęt hydrauliczny

Kruszarka

Samochody

Demontaż konstrukcji

Demontaż nawierzchni betonowych

Likwidacja oczyszczalni ścieków

Rozbiórka konstrukcji żelbetonowych

Wyburzenie obiektów kubaturowych

Wyburzenie obiektów kubaturowych wraz z rekultywacją

Już niedługo historyczna Łaźnia Główna oraz Stolarnia zmienią się w budynki Muzeum Śląskiego. Nasza firma wykonuje specjalistyczne rozbiórki stropów, ścian, wyposażenia oraz przybudówek tych obiektów pod ścisłą kontrolą wyspecjalizowanych konserwatorów zabytków. Zajmujemy się również tymczasowymi wzmocnieniami konstrukcyjnymi budynków, których stan techniczny wymaga natychmiastowych działań.

Ponadto wykonujemy roboty ziemne oraz brukarskie na potrzeby przyszłego parkingu północnego.

Każdy kto podróżował kiedyś na zachód z pewnością zna to przejście graniczne na trasie S1. To tutaj do niedawna celnicy kontrolowali nasze paszporty a kierowcy pędzili zakupić czeskie i austriackie winiety.

Po naszej rozbiórce w ekspresowym tempie rozpoczęto budowę sklepu sieci Castorama. Dziś zamiast celników i przemytników znajdziemy tutaj ten wielkopowierzchniowy sklep budowlany. 

NWR Carbonia jest naszym wieloletnim partnerem, zlecającym dużą liczbę wyburzeń. Wśród licznych kontraktów znalazła się również skomplikowana rozbiórka połowy Łaźni Łańcuszkowej. Trudność polegała na pozostawieniu drugiej części obiektu w nienaruszonym stanie.

Wykonaliśmy rozbiórkę dużej części obiektów po dawnej Hucie Pokój w Rudzie Śląskiej. Wśród wielu rozebranych obiektów znalazła się między innymi jedna z największych w europie suwnic bramowych, wywrotnica wagonów, most stalowy czy hala lejnicza. Ze względu na wpisanie Wielkiego Pieca na listę zabytków rozbiórka Hali Lejniczej, przylegającej bezpośrednio do Wielkiego Pieca, była wielkim wyzwaniem inżynierskim.

Wiadukty kolejowe to nasza specjalność!

Na liście wiaduktów, które rozbieraliśmy mamy już między innymi:

Dąbrowa Górnicza – Wiadukt nad trasą S1, linią kolejową oraz rzeką

Katowice – Wiadukt nad ulicą Kolońską

Bytom – wiadukt kolei wąskotorowej

Tym razem prezentujemy rozbiórkę wiaduktu kolejowego nad linią PKP PLK w Chorzowie Batorym.

Rozbiórki kubaturowych obiektów przemysłowych to nasza specjalność.

Tym razem rozbieraliśmy połowę hali produkcyjnej na terenie Zakładów Azotowych Chorzów S.A. Zlecenie obejmowało również budowę nowej ściany zewnętrznej dla pozostającej części hali oraz roboty antykorozyjne konstrukcji stalowej.