Aktualności

Przygotowanie teenu pod inwestycję w Trzebini.…

Przygotowanie teenu pod inwestycję w Trzebini. Wyburzona została posadzka oraz fundamenty po dawnej hali. Beton został pokruszony na kruszarce szczękowej i pozostawiony do dyspozycji Zamawiającego.

więcej

Rozbiórka wiaduktu w Bytomiu. Stan techniczny tego…

Rozbiórka wiaduktu w Bytomiu. Stan techniczny tego obiektu pozostawiał wiele do życzenia. Rozbiórka była najlepszym lekarstwem na ten stan rzeczy.

więcej

Witamy serdecznie. Z przyjemnością chcielibyśmy…

Witamy serdecznie. Z przyjemnością chcielibyśmy przedstawiawić Państwu nasz nową inwestycję. Zapraszamy na Katowicką 150.

więcej

A tu gryziemy i tniemy tak zajadle jak nigdy :)

A tu gryziemy i tniemy tak zajadle jak nigdy :)

więcej

I w takich sytuacjach rodzą się stwierdzenia typu…

I w takich sytuacjach rodzą się stwierdzenia typu "MAŁY ALE WARIAT" pozdrawiam 😎

więcej

Świętochłowice chyba stawiają wyzwanie!

Świętochłowice chyba stawiają wyzwanie!

więcej

Rozbiórka mostu w Katowicach musiała być wykonana…

Rozbiórka mostu w Katowicach musiała być wykonana w tempie ekspresowym. Powodem narzucenia krótkiego terminu rozbiórki była potrzeba czasowego zamknięcia ulicy dla ruchu samochodowego. Dobrze przygotowany plan dzialania oraz wysokie kwalifikacje operatorów koparek przyniósł zamierzony cel.

więcej

Opercja "KRAPKOWICE" nabiera tempa. Szczęki…

Opercja "KRAPKOWICE" nabiera tempa. Szczęki hydrauliczne bezlitośnie rozprawiają się z betonem oraz konstrukcjami stalowymi. Kolejnym manewrem operacji będzie dostarczenie na miejsce kruszarki szczękowej, która pokruszy 14.000 ton betonu. Dobry humor kadry kierowniczej udziela się całemu zespołowi biorącemu udział w operacji co wpływa bardzo pozytywnie na współdziałanie podczas prowadzonych robót.…

więcej

Operacja "KRAPKOWICE" czas zacząć :)Operacja…

Operacja "KRAPKOWICE" czas zacząć :)Operacja "Krapkowice" manewry zaplanowane na 6 miesięcy. W operacji bierze udział ciężki sprzęt gąsienicowy uzbrojony w nożyce i młoty hydrauliczne oraz transportery na podwoziu samochodowym :). Strefa działań została zabezpieczona przed wtaegnięciem ludności cywilnej.

więcej

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.83050257…

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.830502577067637.1073741853.808936695890892&type=3

więcej

Archiwum newsów


 

Rozbiórka dla Prairie Mining.

10.09.2018

Jedna z najtrudniejszych rozbiórek z jaką przyszło nam się mierzyć została zakończona z sukcesem. Gmach potężnej łaźni górniczej przylegał bezpośrednio do użytkowanego biurowca pod ochroną konserwatora zabytków. Dzięki wielomiesięcznej, ciężkiej pracy naszych najlepszych pracowników Australijski koncern - firma Prairie Mining może kreślić plany rozwoju swojej przyszłej kopalni!

IMG_3568.JPG

22491731_1554831381239664_7476757789317592823_n.jpg

 

Rozbiórka w Brzegu zakończona.

20.04.2017

Zakończyliśmy bardzo trudną rozbiórkę obiektu przemysłowego w Brzegu. Bliskość sąsiadujących obiektów wymagała od kierownictwa budowy i operatorów maksymalnej uwagi przez cały czas trwania prac. Profesjonalizm naszych pracowników pozwolił zakończyć prace bezpiecznie i terminowo.

 
Brzeg stan po wyburzeniu
 
Brzeg stan przed wyburzeniem

Nowa maszyna Hyundai HX 300 NL już pracuje!

05.12.2016

W grudniu dotarła do nas nasza nowa maszyna. Jest nią Hyundai HX 300 NL. Maszyna ta, obok Naszej Hitachi 330, stanowi ciężką wyburzeniową ligę. W chwili obecnej ta ponad 30 tonowa maszyna, bierze udział w rozbiórce fundamentów pod nową instalację przemysłową.
Cieszymy się, że udaje nam się ksonsekwetnie odmładzać Nasz park maszynowy. Skorzystają na tym zarówno nasi zleceniodawcy jak i środowisko naturalne.
 
Hyundai HX300 NL

Piekielnie trudna rozbiórka zakończona sukcesem. Trafiliśmy do prasy!

16.03.2016

W lutym 2016 Grupa Wyburzeniowa Południe przeprowadziła trudną rozbiórkę trzech kolumn rektyfikacyjnych instalacji styrenu na terenie zakładu Synthos w Oświęcimiu.
Rozbiórka zdobyła uznanie pracowników nadzoru zakładu Synthos. Artykuł o naszej firmie został opublikowany w magazynie "Synthos News" nr 1/2016 a ponadto otrzymaliśmy list referencyjny polecający usługi naszej firmy.
 
Magazyn Synthos News 

 

Zakończyliśmy realizację zadania - wymiana dachu wraz z robotami antykorozyjnymi

24.02.2016

W deszczowym dniu 24.02.2016 zespół inspektorów nadzorujących zadanie wykonywane przez naszą firmę na rzecz Zakładów Azotowych S.A. w Chorzowie wykonał ostatnie czynności odbiorowe związane ze szczelnością dachu. Inspektorzy zaakceptowali wykonane roboty i tym samym zakończyli realizację zadania związanego z wymianą połaci dachowej, rozbiórką nadbudówki hali oraz kompleksowymi robotami antykorozyjnymi konstrukcji dachu.

 

 

Zakłady Azotowe S.A. - wymiana dachu wraz z rozbiórką nadbudówki oraz robotami antykorozyjnymi

 

 

Nowa maszyna w Grupie Wyburzeniowej - Hyundai R16-9

29.12.2015

W dniu dzisiejszym powitaliśmy na naszym placu budowy nową maszynę zakupioną w firmie Amago.

Jest to najmniejsza koparka jaką kiedykolwiek posiadaliśmy (1,6 tony). Koparka ta jest wyposażona w młot hydrauliczny Daemo oraz zestaw dwóch łyżek. Mała maszyna zaskakuje swoją mocą i sprawnością.

Dzięki temu zakupowi zwiększamy nasze możliwości związane z pracami wewnątrz obiektów oraz w zamkniętych przestrzeniach.

 

Hyundai Robex R 16-9

 

 

Wiadukt kolejowy w Katowicach - ulica Załęska Hałda

22.10.2015

W ciągu zaledwie pięciu dni, wykonaliśmy rozbiórkę wiaduktu kolejowego przy ulicy Załęska Hałda w Katowicach.

120 godzin wystarczyło naszym maszynom na rozebranie żelbetowego wiaduktu i ponowne udostępnieniu ulicy Załęska Hałda dla ruchu!

Wiadukt Załęska Hałda

 

 

Obiekt Mondi Krapkowice - Budynek po maszynie papierniczej 15.10.2015

W Październiku 2015 rozpoczynamy zaplanowane na pół roku wyburzenie obiektu po maszynie papierniczej.

Inwestor, firma Mondi Bags to międzynarodowy dostawca wyrobów papierniczych, notowany na giełdzie w Johannesburgu oraz Londynie. Wybór naszej firmy, jako wykonawcę robót rozbiórkowych jest dla nas ogromnym wyróżnieniem!

Mondi Bags Krapkowice

 

 

Muzeum Śląskie - To my pomagamy zrobić krok na północ

11.06.2015

Już w marcu 2016 Muzeum Śląskie w Katowicach powiększy się o kolejne budynki.

Z naszą pomocą Łaźnia Główna zmieni się w dział Historii, Archeologii i Etnografii, Stolarnia zmieni się w Centrum Nauki dla Dzieci. Teren zielony, na którym scenę otwierał Festiwal Tauron Nowa Muzyka, zostanie przez nas przekształcony w parking naziemny.

Nowy parking

 

A tak będzie wyglądał nasz parking (źródło: www.muzeumslaskie.pl oraz P.A. Nova S.A.)

Parking Muzeum Śląskie 

Otrzymaliśmy certyfikat ISO 9001:2009

03.06.2015

Po wielu miesiącach wdrażania wewnętrznych procedur, w maju poddaliśmy naszą firmę ocenie zewnętrznego auditora. Po serii auditów uzyskaliśmy Certyfikat Zarządzania Jakością ISO 9001:2009.

Do głównych wymagań normy ISO 9001 należą m.in.: wprowadzenie nadzoru nad dokumentacją i zapisami, zaangażowanie kierownictwa w budowanie systemu zarządzania jakością, usystematyzowanie zarządzania zasobami, ustanowienie procesów realizacji wyrobu, dokonywanie systematycznych pomiarów (zadowolenia klienta, wyrobów, procesów).

Jesteśmy przekonani, że wprowadzenie tych wewnętrznych norm zarządzania przełoży się na jakość wykonywanych usług oraz zadowolenie klientów.

Certyfikat PN- EN ISO 9001:2009

Nowa siedziba Grupy Wyburzeniowej Południe

01.03.2015

Zapraszamy do naszej nowej siedziby przy ulicy Szpaków 21 w Rudzie Śląskiej.

Nowa siedziba na Szpaków 21 w Rudzie Śląskiej